Kadıköy, İstanbul, Türkiye        +90 (216) 577 52 97        info@ankaanalitik.com.tr

Anka Analitik » BET YÜZEY ALANI ÖLÇÜM - ADSORPSİYON CİHAZLARI

CryoTune

CryoTune

82 K - 323 K arasında sorpsiyon deneyleri için ölçüm sıcaklıkları.

CryoTune serisi, gaz sorpsiyon ölçümleri için yeni uygulamalar geliştirmektedir. Yeni veya daha eski üretim tarihleri fark etmeksizin neredeyse tüm volumetrik sorpsiyon cihazlarının BET ölçümleri için ISO 9277/1 / ve mikro gözenek karakterizasyonu için IUPAC tavsiyesini / 2 / takip etmesini sağlar. Her iki yayın da, nitrojen molekülünden farklı olarak soy gazların dört kutuplu moment ve küresel simetriye sahip olmadığını açıklamaktadır. Bu nedenle, soy gaz atomlarının adsorpsiyonu, saf bir van-der-Waals etkileşimiyle sağlanır ve atomların adsorban yüzeyinde farklı yönleri yoktur.
CryoTune serisi, soğutma için yalnızca sıvı nitrojene ihtiyaç duyar ve 82 - 323 K sıcaklık aralığını sağlayabilir. CryoTune 87 ile, örn.  Ar 87 K veya Kr 120 K'de bazı özel yüzeyleri belirleme ölçümlerinde önemli ölçüde doğru sonuçlar verir. CryoTune ayrıca çeşitli diğer ölçüm gazlarının kaynama noktalarında veya diğer isteğe bağlı sıcaklıklarda sorpsiyonuna izin verir. Bu benzersiz esneklik sayesinde, metan, etan, propan, n-bütan, oksijen, karbondioksit, SF6 vb. gibi saf gaz izotermleri ölçülebilir ve farklı sıcaklıklarda termodinamik hesaplamalar yapılabilir. 
 

CryoTune, bir bilgisayar olmadan bağımsız olarak çalışabilmesine rağmen, gerçek zamanlı sıcaklığı görüntüleyebilen ve kaydedebilen bir yazılımla birlikte teslim edilir. CryoTune serisi, ayrı ayrı veya paket halinde satın alınabilen üç versiyondan oluşur:

CryoTune 87, sorpsiyon cihazınızın bir ölçüm istasyonuna bağlıdır. Kullanımda olan çok istasyonlu bir cihazınız varsa, birkaç cryoTunes bağlamak mümkündür. Sıcaklık aralığı 82 - 135 K'yı kapsar ve bu da cryoTune 87'yi ISO 9277 ve 2015 IUPAC tavsiyesinde önerilen yüzey ve gözenek analizi için Ar 87 K ölçümleri için standart seçenek haline getirir.

CryoTune 195, 180 - 323 K aralığındaki izoterm ölçümleri için cryoTune versiyonudur. Bu, özellikle CO2 ölçümlerine ve ayrıca etan veya propan gibi diğer adsorptiflerin kaynama sıcaklıklarında ölçümlerine izin verir. Bu tür ölçümler için ne bir soğutma termostatına, ne bir kuru buz soğutma karışımına ne de çift çeperli ek bir Dewar'a ihtiyacınız vardır. Diğerlerinin yanı sıra, cryoTune 195 aşağıdaki CO2 ölçümü olanaklarını sağlar:

  • 273 K'da CO2 adsorpsiyonu
  • 195 K'da yaklaşık p / p0 = 0,5  basınca kadar CO2 adsorpsiyonu. (BET aralığı dahil tüm mikro gözenek dolgusu tespit edilebilir. Örneğin 77 K'deki N2 ultramikro porlar için uygulanmıyor. )
  • Termodinamik değerlendirmeler için farklı sıcaklıklarda izoterm setlerinin ölçümü, örn. 273 K veya 195 K civarında veya tüm sıcaklık aralığında

CryoTune 120, uzun süren ölçümlerin yapılmasına olanak sağlar. Özellikle 115 K (kriptonun kaynama sıcaklığı) 165 K (ksenonun kaynama sıcaklığı) ve 230 K'ye kadar süren uzun ölçümler için kullanılabilir. CryoTune 87 ve 120 kombinasyonu ile birlikte 3 soygazın kaynama sıcaklığı erişimine olanak sağlar: Argon 87 K, Krypton 120 K ve Xenon 165 K, ayrıca Ar, O2, metan, etan veya propan ile birlikte çok sayıda başka ölçümler de yapabilmektedir.
 

Özellikler 

 

  • Sıcaklık aralığı 82 K - 323 K
  • Sıcaklık kararlılığı ± 0,004 K (standart sapma)
  • Veri toplama, görüntüleme, analiz ve arşivleme için kullanımı kolay yazılım
  • Yazılım tarafından tek bir USB portu üzerinden en fazla üç cryoTune cihazı kontrol edilebilir
  • Evrensel cryoTune, sorpsiyon ölçümleri için harici sıcaklık kontrolünü kabul eden herhangi bir ticari gaz emme cihazıyla kullanılabilir.
  Facebook Sayfamız
  Twitter Sayfamız
  Youtube Sayfamız
  LinkedIn Sayfamız
Paylaş
Bize Yazın   
Copyright © 2012-2022 AnkaAnalitik.com.tr - All Rights Reserved