Kadıköy, İstanbul, Türkiye        +90 (216) 577 52 97        info@ankaanalitik.com.tr

Anka Analitik » 3D METAL BASKI SİSTEMLERİ

BLT EKLEMELİ İMALAT YAZILIMLARI

BLT eklemeli imalat firması, bağımsız olarak lazser sinterleme 3D metal yazıcı yazılımı geliştirdi. 3D metal yazıcı cihazlarını gerçek zamanlı incelemek için BLT-MCS;  veri bölümleme ve ölçüm yazılımı BLT-Slice Viewer;  rapor istatistik için BLT-Report ve BLT-MES akıllı ürün yönetim yazılımını kullanılmaktadır.

 

BLT-MCS, 3D Metal yazıcı cihazları gerçek zamanlı yazılımı

 1. Manuel Kontrol; BLT-MCS yazılımı, sıyırıcı, çalışma platformu, mil ve solenoid valf gibi ekipmanları manuel   olarak kontrol   etmek için kullanılabilir.

 2. Otomatik Baskı; BLT-MCS, operatörün ayarlarına bağlı olarak otomatik yazdırma gerçekleştirebilir. Operatör,   başlangıç ​​baskı   katmanlarını, sonlandırılmış baskı katmanlarını, baskı yöntemini ve toz yayma yöntemini   seçebilir. Otomatik baskı işlemi sırasında   operatör, toz verme miktarı ve toz yayılma hızı gibi cihaz   parametrelerini de ayarlayabilir.

 3. Süreç İzleme; BLT-MCS, toz yayılma kalitesi, taramanın kalitesi tespiti ve stres alanının tespiti gibi gerçek   zamanlı izleme   fonksiyonlarına sahiptir.

 4. İzlenebilir Kalite Süreci; BLT-MCS, ekipman işlemlerinin günlüğünü oluşturabilir ve günlük, zaman şeklinde   veya günlük  seviyeleri şeklinde gösterilebilir. Ayrıca, günlük, silinemeyen veri tabanına kaydedilir. Sorunlar,   yazdırma prosedürü sırasında veri   raporu ile analiz edilebilir.

 

 

5. Otomatik Bağlama; Çoklu galvanometre kulanan lazer sinterleme makinelerinde, BLT-MCS otomatik bölünmüş eklem işlevini uygulayabilir, bu da çoklu lazere sahip cihazların baskı verimliliğini artırırken daha iç kalite elde edilmesine olanak tanır.

6. Otomatik (Grafting) Düzeltme; BLT-MCS, yazılım algoritmasıyla birleştirilmiş, yüksek hassasiyetli endüstriyel kamerası yardımıa ile Grafting işleminin doğruluğunu ve verimliliğini sağlayarak ve etkin bir şekilde maliyet tasarrufu sağlanabiliriz.

 

 

 

 

BLT-SliceViewer
Veri Segmentasyon ve Ölçüm Yazılımı

1. Rota Öngörüsü; BLT-Slice Viewer ile, galvanometrenin çalışma rotasının kontrolu gerçekleştirebilir.
2. Craft Bilgileri Kontrolü; BLT-Slice Viewer ile tarama hızını ve lazer gücünü kontrol edebilir.
3. CAD Ölçümü; BLT-Slice Viewer, baskı formatı içindeki vektörlerin mesafe ve açı ölçümlerini gerçekleştirebilir.
4. İş Belgelerinde Hata Teşhisi; BLT-Slice Viewer, atfedilen iş belgelerinin hatasını tespit edebilir ve arızayı CPM aracılığıyla operatörlere geri bildirebilir.
5. Makine Saati Hesaplaması; BLT-Slice Viewer, yazdırılacak öğelerin çevrimdışı makine saatlerini hesaplar.
6. Sayma Fonksiyonları; BLT- Slice Viewer, tarama rotası ve atlama rotasının uzunluğunun yanı sıra vektörlerin türlerine göre alanı sayar.

BLT-Report
Rapor istatistik yazılımı 

1. Ekipman Çalışma Raporları;  MCS operasyon kayıtlarının tüm raporlarını dışa aktarabilir.
2. Ekipman Çalışma Raporu;  ekipman aydınlatma oranı ve ekipman arıza oranı gibi ekipman çalışma durumunun istatistiksel raporunun belirli bir süre içinde ihracatını gerçekleştirebilir.
3. Mantık Raporu Yazdırma , otomatik yazdırma sürecinde arka plan eyleminin rapor dışa aktarma işlevini gerçekleştirebilir.
4. Parametre Raporu Yazdırma; şekillendirme haznesinin oksijen içeriği ve işleme platformunun yüksekliğine ilişkin raporları dışa aktarabilir.


BLT-MES
Akıllı ürün grubu yönetim yazılımı 

1. Enerji İzleme; Enerji izleme sistemi, 3B baskı atölyesinde su, elektrik ve gazın enerji monitörüdür.
2. Ekipman İzleme;Ekipman izleme sistemi, sisteme takılı 3B lazer sinterleme cihazlarının çalışma durumunun çevrimiçi monitörünü gerçekleştirir.
3. Parça Sirkülasyonu; Parça sirkülasyon sistemi, sipariş girişinden ürün depolamaya kadar 3B baskı ürün hattının yaşam döngüsünün çevrimiçi akışını gerçekleştirir.
4. Akıllı Sipariş; Akıllı sipariş sistemi, müşterilerin seviyesi, görev öncelikleri ve ekipman koşulları gibi koşullara göre 3B baskı görevlerini otomatik olarak sıralama işlevini gerçekleştirir.
5. Ekipman Yönetimi; Ekipman yönetim sistemi, tüm 3D baskı ürün hattı ve parça sirkülasyon süreci boyunca kalite izleme, hatalı ürün işlemenin yanı sıra aylık, mevsimsel ve yıllık kalite raporlarının ihracatını gerçekleştirir.
6. Depo Yönetimi; Depo yönetim sistemi, hammadde deposu, bitmiş ürün deposu ve 3D baskı ürün hattının atık deposunun akıllı yönetimini gerçekleştirebilir.
7. İstatistik Raporu; İstatistiksel rapor sistemi, 3B baskı ürün hattının iş verileri analizini ve çıktı kalitesiyle ilgili ve üretim operasyonuyla ilgili raporları gerçekleştirebilir


KULLANICILARA AÇIK 294 PARAMETRE

Baskı Stratejisi
Makine Parametre Ayarları
Dilim Ayarı
Kontur Seçimi
Satranç tahtası tarzındaki Montaj
Bant tarzı Bağlantı Parçası
Sırasız Montaj
Tek Yönlü Tarama
Pistonlu Tarama
En Kısa Yol Optimizasyonu
Şerit Genişliği
Şerit Dönüş Artışı
Başlangıç Noktası Dağıtımı
Hava Akış Açısı
Hava Akış Açısının Menzilini Yasakla
Ölçeklendirme
Dilim Kalınlığı
Boşluk doldurma
Üçgenler Optimizasyonu
Kontur Filtrasyonu
Tarama Sırası
Yarıçap Telafisi
Kontur Ofseti
Kontur Verileri
Kontur Kesme
Yolu Engelleme
Tarama Hızı
Alıştırma Boyutları
Rüzgara Karşı Tarama
Kısa Vektör Kombinasyonu
Seçimi Kaldırmak
Enerji Tekdüzeliği
Köşe Açısını Sınırla
Remelting Times
Üst yüzey
Alt yüzey
Alt Yüzeyin Kalınlığı
vb......
  Facebook Sayfamız
  Twitter Sayfamız
  Youtube Sayfamız
  LinkedIn Sayfamız
Paylaş
Bize Yazın   
Copyright © 2012-2022 AnkaAnalitik.com.tr - All Rights Reserved