Kadıköy, İstanbul, Türkiye+90 (216) 577 52 96info@ankaanalitik.com.tr


Anasayfa » ÜNİVERSAL TEST CİHAZLARI

NEDEN GALDABINI ?

NEDEN GALDABINI ?

Sadece "motorlu yük hücresi ..." satmıyoruz – 1890

Galdanini firması geliştirdiği tüm çalışmalar, basmakalıp üniversal test makinelerine meydan okumaktadır. Bunu da firma içi geliştirdikleri güçlü yazılım ve teknolojilere, Avrupa'nın en iyi donanımlarını ekleyerek yaparlar.

Galdabini böylece, çok iyi Üniversal Test Makineleri üretir.

Galdabini -1890- en eski ve halen faaliyette olan cihaz üreticilerinden biridir.  2.5 - 2.000 kN arası kapasitesine sahip statik elektromekanik üniversal test cihazlarının (çekme basma cihazları) üretimini Milan, İtalya‘daki fabrikalarında yapmaktadır.

3 farklı bölümden oluşan Galdabini firması dünyanın 1 numaralı hidrolik pres ve bar doğrultma makinesi üreticilerindendir. Üniversal Test Cihazı kullanımında, İtalya ve Almanya'da ilk 2 de yer alan Galdabini, cihazların ekonomisi ve kalitesi sayesinde ise Dünyanın en çok tercih edilen ilk beş firması arasında yer almaktadır. Ferrari, ArcelorMittal, Hilti, Tuv Nord, Fontana, Kamax, ve dünya çapında yüzlerce şirket üniversal test cihazlarının kullanıcılarındandır.

GALDABINI, çekme basma test makinesinin harmoni içersinde sorunsuz çalışmasını sağlamak adına temel teknolojilerin şirket içinde kalması gerektiğine inanmaktadır. GALDABINI kendi ekstansometrelerini (tam otomatik ekstansometreler, lazer veya video ekstansometreleri, plastikler için uzun mesafeli ekstansometreleri...), kendi çenelerini (hidrolik çene;  kuvvet orantılı sıkıştırma basıncı kontrollü veya kama tipi çene...) veya kendi makine-yapı parçalarını geliştirip üretebilme kapasitesine sahipdir.

Avrupa'nın En İyi Donanımları,

Beckhoff Endüstriyel Kontrol Sistemi ve PHÖNIX Contact

Universal Test Cihazı kullanıcılarının en önemli sorunlarından biri, uzun yıllar kullanım sonrasında yedek elektronik parçalarının bulmanın veya cihazın alındığı firmaya bağlı halde kalınmasıdır. Bu sorunu tanıyan Galdabini firması,  Alman Beckhoff Endüstriyel PLC ve PHÖNIX Contact standart donanımlar olarak kullanmaktadır.

Birçok üretici farklı firmalarına özel elektronikler kullanılır ve hatta harici arabirim kutuları satarlar. Bu da firmaya bağımlılığı ve maliyet artışlarını birlikte getirir. Galdabini çekme basma cihazlarında ise elektronik arızası veya güncellemesinde Endüstriyel PLC Beckhoff' un geriye dönük uyumlu donanımı ile kolayca değiştirilebilir. Beckhoff ve PHÖNIX dünyanın en büyük sağlayıcılarından olmaları nedeniyle ülke içinde hızlı ve ekonomik olarak parça temin edilir.

BOSCH REXROTH - Sonsuz vida sistemi; aynı zamanda da Galdabini kullanıcısı

BONFIOGLIO AC Motor sistemi; Ducati Motosikletlerinin dişli kutusu üreticisi

Benzersiz Malzeme Test Yazlımı LABTEST

Test prosedürleri üzerinde her açıdan tam kontrolü eline almak isteyen kullanıcılar için; yepyeni bir malzeme test yazılımımız var.  LABTEST malzeme test yazılımları arasında kullanımı kolay ve kullanıcı dostu olması ile birlikte; temel ve gelişmiş test gereksinimlerini sağlamaktadır.

Yüzlerce test normları ve sonuçları eklenerek, mümkün olduğunca büyük fonksiyondan faydalanacağınızı veri tabanı sistemi yaratılmıştır. Test yöntemleri, yazılım sihirbazı sayesinde adım adım programlanır veya değiştirilirler. Kullanım kolaylığı ile de en yeni teknisyen bile test aşamalarını gerçekleştirecek şekilde cihazı kullanır. 

FEM Teknolojisini Kullanarak Maksimum Sağlamlık

Çekme Basma cihazlarının çerçeveleri yüksek seviyede sağlamlık gerektirir. FEM stres altındaki materyal davranışlarını taklit edebilen ve karakterize edebilen bir bilgisayar modelleme yöntemidir. Bu teknolojiye ile üretilen Galdabini cihazlarından bu güne kadar hasar gören olmamıştır. Bu teknolojinin kullanımı, çerçevelerin ve kurulu tüm bileşenlerin doğru boyutlandırılması büyük faydalar sağlar.

Yüksek kapasiteli bir makine için numunenin 7 kg ağırlığında olduğunu ve  operatörlerin her 4 dakikada bir 1 test yapabileceği düşünüldüğünde bu değerli bir özelliktir.

 

 

 


Referanslar
arçelik


TEKLİF İSTEĞİ
Fiyat Teklifine mi ihtiyacınız var? Lütfen bizimle iletişime geçin.
Hızlı Geri Dönüş
24 saat telefon desteği

Cihazlarımız ile ilgili detaylı bilgi ve fiyat seçenekleri için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Herhangi bir soru sormak için arayın

+90 (216) 577 52 96


Temasta Olun

19 Mayıs Mahallesi Sumer Sokak Sumko Sitesi A7 BLOK NO:3CL İç Kapı No:4, 34736 Kadıköy/İstanbul

info@ankaanalitik.com.tr

+90 (216) 577 52 96

Abone Ol

© AnkaAnalitik.com.tr. All Rights Reserved. Designed by Bayraktar Tasarım