Kadıköy, İstanbul, Türkiye        +90 (216) 577 52 97        info@ankaanalitik.com.tr

Anka Analitik » ÜNİVERSAL TEST CİHAZLARI

LABTEST - MALZEME TEST YAZILIMI

Galdabini Üniversal Test Makineleri Yazlımı

LABTEST

Kullanıcı Dostu, Esnek ve Güçlü

Galdabini, 35 yıllık test yazılım ve 123 yıllık test makinesi üretim (1897'de ilk test baskı makinesi) tecrübesi ile, yazılım mühendisleri yep yeni malzeme yazılımı LabTesti yaratmıştır. LabTest malzeme test yazılımı üniversal çekme basma makinelerini kullanan endüstrilerin ve test laboratuvarının gereksinimlerini, donanımın ile sağlanan mükemmel uygumu ile beklentilerini aşan güçlü bir sistemdir. Malzeme test yazılımı statik üniversal üniversal çekme basma test makineleri ile yapılabilecek tüm testlerin standartlara uyumlu yürütülmesine odaklanmıştır. 

Yazılım, sezgisel ara yüzü sayesinde de kolayca öğrenilebilecek ve uygulamaların rahatlıkla yapılabileceği basitliktedir.

LabTest' de yüzlerce uluslararası standartlara (EN-ISO, ASTM, DIN, JIS, GB ..) göre üniversal çekme basma test yöntemleri ve sonuçları önceden oluşturulmuştur.  Böylece LabTest malzeme yazılımı, farklı veya bileşenli malzemelerin verimli testi için ideal çözüm haline gelmektedir. 

Kompozit testleri, malzeme testleri, basma testleri, eğme testleri, metal testleri ISO 6892 method A veya B çekme mukavemeti Rm, Rp0.01, ReH , ISO 527 plastik çekme testi için Akma gerilimi, uzama; DIN 53504 standardına göre elastomer veya kauçuk çekme testi, Soyma testi, yapışma mukavemeti testleri, yırtılma testleri,     3 nokta / 4 nokta eğme testleri

                                                                                                                    

                             

       Universal Test Makineni İstediğin Gibi Kontrol Et

Esnek ve kullanıcı dostu olan LabTest çekme, basma, eğme veya diğer test prosedürleri oluşturmaları için tüm modülleri açıktır.  Örnek; ISO6892 standardına göre metal çekme testi;  olay kontrolü; eğer bir olay oluşursa yazılım diğer adıma geçer (test hızı/test kontrol vb). Kullanıcı test öncesi önyükleme veya sonrası çene pozisyonlanmasını gibi standart ihtaçlarını istediği gibi kontrol edebilir.

Loadcell' in korunması amacıyla çaprazkafa hareketini engelleyerek ve testi sonlandırılması için limit ayarı yapılabilir.

LabTest yazılımı kullanıcıları, kurulum sihirbazını sayesinde adım adım, yeni test yöntemlerini veya prosedürlerini özgürce testlerini oluşturabilirler ve değiştirebilirler.

 

Grafik yapılandırma ekranı ile çekme veya basma gibi testleri gerçek zamanlı takip edilecek değerlerin tanımlanması sağlayabilir.  Dahası LabTest'e önceden yüklenmiş üniversal çekme basma vb test standartları ve yüzlerce sonuçu kolaylıkla atanabilir. Örneğin; Çekme testi sonucunda Elastik modülü, Akma değeri, Kopma dayanımı veya Kopma uzaması vb değerlerin fazlasına ulaşılabilir.

 Test Simulasyonu

LabTest test tekrarlama ekranı ile çekme basma veya diğer testlerin sonuçlarını farklı koşullarda tekrar değerlendirilmesini sağlar.  Yazılım, test koşullarının veya parametrelerin değiştirilmesi ile (örneğin numune kesiti, lo değeri vb) saklanan "ham veriler" temelinde,çekme basma veya diğer testlerin , yeniden hesaplanmasına izin verir. Böylece firmalar, zaman alan çekme basma gibi testlelerin kısa sürede tekrarlanmasını sağlar. 


Kullanıcı Yönetimi

LabTest malzeme test yazılımı; kullanıcı yönetim ekranı ile firmalar bilgilerin korunması ve güvenliği sağlyabilirler.  Böylece yönetici olarak kullanıcılara farklı haklar atayabilirsiniz. Örneğin  kullanıcı 1: Metot oluşturma, değiştirme ve silme yetkisine sahipken; kullanıcı: 2 Değişiklik yapmadan "sadece kullanma" ile yetkilendirilebilinir.

 

 


  Facebook Sayfamız
  Twitter Sayfamız
  Youtube Sayfamız
  LinkedIn Sayfamız
Paylaş
Bize Yazın   
Copyright © 2012-2022 AnkaAnalitik.com.tr - All Rights Reserved