Kadıköy, İstanbul, Türkiye        +90 (216) 577 52 97        info@ankaanalitik.com.tr

Anka Analitik » PARTİKÜL BOYUT ANALİZ CİHAZLARI

BT-Online1 Gerçek Zamanlı Partikül Boyutu Analiz Cihazı

BT-Online1 Partikül Boyutu Analiz Cihazı  0.1 - 1000µm (İmalat Hatları İçin)

BT-Online1 Çevrimiçi Partikül Boyutu Analizörü, toz imalat endüstrilerinde gerçek zamanlı partikül boyutu izleme ve kontrolü için çevrimiçi bir partikül boyutu izleme sistemidir. Standart Çaliışma Prosedürü (SOP) ile kontrol edilen sistem, çeşitli kuru toz üretim hatları için 24 saat partikül boyutu tespiti ve kontrolü sağlayarak verileri doğrudan toz dağıtım boru hattından otomatik olarak ölçer.

 • Gerçek Zamanlı Kontrol Sistemi

Partikül boyutunu sürekli olarak izleyebilmenin yanı sıra, sistem aynı zamanda gerçek zamanlı geri bildirim ve kontrol işlevine de sahiptir. BT Online1 sistemi gerçek zamanlı olarak topladığı analiz verilerini kontrol limitleriyle karşılaştırarak hesaplamalar yapmaktadır. Hesaplamalarla birlikte,  kontrol merkezine otomatik olarak geri bildirim sinyalleri gönderilir. Bu kapalı döngü geri besleme kontrol sistemi daha iyi kalite iyileştirme, daha yüksek verimlilik, israfı azaltma ve enerji tasarrufu sağlayacaktır.

Gerçek Zamanlı Kontrol Sistemi

 • Otomatik Merkezleme Optik Sistemin Mükemmel Koşullarda Çalışmasını Sağlar

BT Online Lazeri, her testten önce lensin odak noktasına hareket ettirerek, otomatik merkezleme yapmaktadır. bu işlev optik sistemin en iyi koşullarda çalışmasını sağlar ve böylece doğru ve tekrarlanabilir test sonuçları elde edilmiş olur.

Otomatik Merkezleme

 • Güvenilir Örnekleme Sistemi

Numune dispersiyonu, tozun bir venturi içinden hızlandırılmasıyla elde edilir. "Ters yıkama" ve konik boru tasarımı, örnekleme tüpünün tıkanmasını önler ve kalan tozu temiz tutar ve gerçek zamanlı testin doğruluğunu ve devamlılığını sağlar.

Üç farklı dispersiyon mekanizması numuneye etki edebilir:


 • Sistemin Çok Yönlü Koruma Fonksiyonu

Sistemde güç kesintisi koruması ve aşırı basınç koruma fonksiyonları bulunur. Bu anormal çalışma koşulları söz konusu olduğunda  BT-Online 1 sistemleri,  oluşabilecek hasarlardan korumak için otomatik olarak bir dizi kapatma prosedürü uygular. B T-Online1'in elektrik ve mekanik olarak sağlam bir sisteme  sahiptir;  Her türlü üretim ortamında yaşanabilecek elektromanyetik dalgalanmalara dayanıklıdır.

 

 • Kontaminasyon Önleme Optik Sistemi

BT-Online1 için kontrollü aerodinamik prensibi  kullanılarak, çift hava yastıklı lens koruma sistemini tasarlanmıştır. Kontaminasyon önlemek için kullanılan bu teknoloji, numune akışı ve mercek arasında görünmez bir çift hava kalkanı oluşturarak optiklerin örneklemeden kaynaklanan kontaminasyonun yanı sıra tozlanma eğiliminde olan bir ortamı ortadan kaldıracaktır. Bu teknoloji ile, gerçek zamanlı, sürekli partikül boyutu izleme ve kontrolünü sağlayan uzun süreli sürdürülebilir operasyonun nihai hedefi gerçekleştirilebilir. Üretim verilerinin doğruluğu ve sürekli izlenmesi sağlanabilinmektedir.

Özellikler 

 • Ölçüm aralığı: 0.1 - 1000 µm
 • Tekrarlanabilirlik: ≤3% (GBRM D50)
 • Doğruluk: ≤3% (GBRM D50)
 • SOP: Standart Çalışma Prosedürü
 • Dedektörler: 68 adet
 • Uzun ömürlü yüksek performanslı yarı iletken lazer
 • Otomatik Hizalama
 • Otomatik Merkezleme

  Facebook Sayfamız
  Twitter Sayfamız
  Youtube Sayfamız
  LinkedIn Sayfamız
Paylaş
Bize Yazın   
Copyright © 2012-2022 AnkaAnalitik.com.tr - All Rights Reserved