Kadıköy, İstanbul, Türkiye        +90 (216) 577 52 97        info@ankaanalitik.com.tr

Anka Analitik » PARTİKÜL BOYUT ANALİZ CİHAZLARI

BeVision D2 Dinamik Partikül Görüntüleme ve Analiz Sistemi

BeVision D2 Dinamik Görüntüleme ve Analiz Sistemi 30-10000 µm 

BeVision D2, partikül boyut ve şeklinin belirlenmesi için kompakt, kullanımı kolay, dinamik bir görüntü analiz sistemidir. BeVision D2 , taneli ve kaba tozlar için tasarlanmış kuru bir dispersiyon ünitesi ile donatılmıştır.

Yüksek hızlı CCD kamera sistemi saniyede 120 kareye ulaşabilir, ve bu da yavaş kamera teknolojisinin neden olduğu hareketli parçacıkların olumsuz etkilerini önler. Ayrıca, cihaz güçlü bir LED dizisi ışık kaynağı ve telesentrik lens sistemi ile donatılmıştır. BeVision D2 partikül boyut analizörünün yüksek hızlı CCD kamerası ve çoklu partiküller için tasarlanmış yazılımı, partikülleri hızlı bir şekilde tanımlar, kararlı ve doğru bir ölçüm elde eder.

Kuru dispersiyon sistemi, titreşimli bir besleyici ve yazılım kontrollü besleme hunisi ile çalışır. Odaklanmış huniden geçen partiküller düşme kanalına geçer. Düşen parçacıklar gerçek zamanlı olarak algılanır ve fotoğraflanır ve partikül boyutu dağılımı ve partikül şekli açısından hemen analiz edilir.

BeVision D2 Optik Sistem Şeması

BeVision D2 boyut ve şekil analiz cihazı, topaklanmış partikülleri şekil, açı ve büyüklük yönünden tanımlayarak genel analiz sonuçlarının etkilenmesini engeller. 

Topaklanmış Partiküller

Özellikler / Avantajlar

  • Ölçüm aralığı:  30-10000µm (kuru dağılım)
  • CCD Görüntüleme hızı : 120 kare / sn
  • Ölçüm hızı : 10000pcs / dak
  • Ölçüm süresi :  ≤10dak
  • Doğruluk : ≤1% (GBRM D50)
  • Tekrarlanabilirlik :  ≤1% (GBRM D50)
  • Büyütme : 9-300 kez 
  Facebook Sayfamız
  Twitter Sayfamız
  Youtube Sayfamız
  LinkedIn Sayfamız
Paylaş
Bize Yazın   
Copyright © 2012-2022 AnkaAnalitik.com.tr - All Rights Reserved