Kadıköy, İstanbul, Türkiye        +90 (216) 577 52 97        info@ankaanalitik.com.tr

Anka Analitik » 3D METAL BASKI SİSTEMLERİ

BLT-A160 3D METAL BASKI SİSTEMİ

DENTAL UYGULAMALAR İÇİN 3D METAL BASKI SİSTEMİ

Diş Endüstrisinde Titanyum stentler ve CoCr protezler için özel 3D Baskı Sistemi

Maliyete odaklanın, geliri artırın ve harcamaları azaltın

Kullanılabilir Metal Alaşım Tozları: 

Co-Cr Alaşımı, Titanyum Alaşımı

Baskı Alanı Boyutu :160mm × 160mm × 100mm 

Gücü : 200 W / 500 W (Opsiyonel)

Uygulama Alanları:

Diş Endüstrisi    Diş Endüstrisi

 

Son yıllarda artan, diş hekimi ziyaretlerinin oranı ile birlikte, dijital diş teknolojisi AM (eklemeli imalat) methodları methodu ile geleneksel diş hekimliği endüstrisini güçlendirmektedir. 

BLT-A160  3D Metal Baskı Sistemi ile dental üreticilerine daha ekonomik, daha verimli ve daha uygun baskı çözümleri sağlamak amaçlanmıştır.

AM (eklemeli imalat) methodları dişhekimliği alanındaki uygulaması esas olarak özelleştirme ve standardizasyonu amaçlamaktadır.SLM  teknolojisi ile ürünün kişiselleştirilmesi ve yüksek hassasiyetle şekillendirillendirilebilir. 3D Metal Baskı  ile üretilen metal altyapı, iskelet protez ve stent ağız yapısı ile % 100 uyumludur. Böylece geleneksel diş ürünlerinin konumlandırma sorunlarını çözerek, ürün hastanın ağzına oturur. Bununla beraber 3D metal baskı teknolojisi; dental ürünlerin seri üretimini gerçeğe dönüştürerek, geleneksel imalatın üstesinden gelemeyeceği verimlilik ikilemini çözmektedir.

Diş hekimliği uygulamalarına özel olarak geliştirilmiş, BLT-A160 3D Metal Baskı makinesi yüksek kalite, verimlilik, ve kullanım kolaylığı sunmaktadır.

Dental üreticileri için önceliğe sahip maliyet konularına odaklanılmış ve ürün kalitesini düşürmeden, üretim maliyetlerini, sarf maliyetlerini, işçilik maliyetlerini en düşük seviyelerde tutmak amaçlanmıştır.

BLT-A160 3D Metal Baskı Sistemi vidasız 160 × 160 × 100 mm'lik üretim alanına sahiptir. Vidasız tablası sayesinde tüm baskı alanını kullanabileneceğiniz, kolay ve güvenli tabla değişimini de sağlamış olur.

BLT A160 3D Metal Baskı Sistemi 10-40 micron arası katman kalınlığında üretim yapanilmektedir.

BLT-A160  3D Baskı Sistemi tek yönlü değişken hızlı toz yayma özelliğine sahiptir,  bu sayede metal baskı tozunu  yayma  süresi % 25 azaltılabilir ve toz yayma süresinden 67 dakikalık tasarruf sağlanabilir.

Özel işlem parametreleri, titanyum alaşımı ve kobalt krom alaşımı parçalarının yüksek verimli şekillendirilmesini sağlayabilen BLT A160; 500W opsiyonuna sahiptir.

30 Mikron - CoCr - 24 adet oral braketin tam olarak oluşturulması sadece 5,5 saat,

30 Mikron - CoCr - 340 - 380 üye basımı ise yalnızca 7 saat sürer.

Tek bir baskı alanının çıktısı muadil 3D yazıcılara göre daha fazladır.

BLT-A160 3D Metal Baskı Sistem, dental endüstrisi için özel olarak geliştirilmiş, yüksek hassasiyetli ve yüksek verimli baskı stratejisi, düşük hata oranı ve düşük yeniden işleme oranı ayarlayabilen yerleşik işlem parametrelerine sahiptir.3D yazıcı sistemi, baskı öncesi ve sonrası, zamandan tasarruf sağlayan, tek tıkla ekleme ve çıkarma yapılabilecek, işlem verimliliğini arttıracak ve kullanım kolaylığı sağlayacak şekilde  tasarlanmıştır.

BLT-A160 3D Metal Baskı Sistemi, gelişmiş yazılımı ve donanımı sayesinde, normal çalışma koşullarında baskı işlemi başlatıldıktan sonra operatöre ihtiyaç duymadığından işçilik maliyetlerinden tasarruf ederken verimliliği artırmaktadır.

Üretim verimliliği de, üretim maliyetlerini etkileyen önemli bir faktördür.

Kullanıcılar, daha uzun filtre ömrü ve daha hızlı filtre değişimi elde etmek için su enjeksiyon filtresi veya harici filtre olmak üzere iki filtre sistemi seçebilir ve böylece daha yüksek ekipman kullanım performansını elde edebilir.

  

  Facebook Sayfamız
  Twitter Sayfamız
  Youtube Sayfamız
  LinkedIn Sayfamız
Paylaş
Bize Yazın   
Copyright © 2012-2022 AnkaAnalitik.com.tr - All Rights Reserved