Kadıköy, İstanbul, Türkiye        +90 (216) 577 52 97        info@ankaanalitik.com.tr

Anka Analitik » 3D METAL BASKI SİSTEMLERİ

BLT-S510 3D METAL YAZICI

HAVACILIK, UZAY SANAYİ,  MEDİKAL, OTOMOTİV, KALIP, AR-GE UYGULAMALARI İÇİN  3D METAL YAZICI

Büyük Tutku. 

BLT-S510, şekillendirme boyutunda çığır açarak, 3D Metal Baskıda sınırsız olanakların kilidini açmaktadır.

Kullanılabilir Metal Alaşım Tozları: Titanyum Alaşımı, Alüminyum Alaşım, Yüksek Sıcaklık Alaşımı, Co-Cr Alaşımı, Paslanmaz Çelik, Yüksek Mukavemetli Çelik, Takım Çeliği

Baskı Alanı Boyutu : 500mm × 500mm × 1000mm

Gücü : 500W × 4

Büyük boyutlarda üretim, metal eklemeli imalat ekipmanlarının geliştirilmesinde için önemli bir uygulamadır. Bir yandan, 3D Metal baskı ekipmanları sayesinde, büyük ölçekli karmaşık bileşenlerin geleneksel üretim sürecindeki zorlukları ve sıkıntılı noktaları giderilir. Diğer taraftan ise, küçük ve orta ölçekli karmaşık parçaların 3D Metal yazıcılar ile seri üretimi konusu gerçekleştirebilir. 

Bu çalışmaları ile tek yönde en büyük eklemeli imalat makinesi olan kullanıcıya özel BLT-S500  ( 4lü ve boyut: 400mm×400mm×1500mm) modelini geliştirmişlerdir.

BLT-S510 3D metal yazıcı sistemi, (boyut: 500mmX500mmX1000mm), uzun şaft parçası üretimi üzerine uzun süre yapılan araştırmalara dayanan, BLT tarafından standartlaştırılmış 3D Metal baskı makinesidir. Baskı kalitesi, tek galvanometreli 3D Metal baskı makinelerinindeki baskı alanının erime kalitesine benzer sonuçlar elde edilir. Baskı işleminin verimli ve istikrarlı olması da büyük parçalarının 3D metal yazıcılar ile ürtimini etkili hale getirir.

BLT firmasının geliştirdiği çoklu galvanometre kontrol sistemi,galvanometrelerin koordineli çalışmasını sağlayarak özellikle çakışma bölgesindeki sınırın üst üste binme sürecinin kontrollü gerçekleşmesini sağlar. Böylece 3D Metal baskı baskı kalitesinin, tek galvanometreli cihazın baskı alanının erime kalitesine göre benzer veya daha iyi olmasını sağlar. Bunu sonucunda baskı işleminin verimli ve istikrarlı olmasının dolayısıyla; büyük parçaların üretilmesinde etkili bir 3D metal yazıcı sistemi ortaya çıkar.

 


BLT-S510 3D Metal baskı ekipmanı, BLT tarafından bağımsız olarak geliştirilen izlenebilirlik sistemi ile donatılmıştır. 3D Metal Yazıcı Sistemi, parça baskı sürecinin izlenebilir olmasını sağlamak için gerçek zamanlı izlenmesini ve kaydedilmesini gerçekleştirmektir.

BLT-MCS ile kurulan BLT-450 3D Metal baskı makinesi, temel parametreleri izleme, kalite kayıtlarını izleme ve ön izleme, baskı ayarı, çoklu tarama-sıralama, gerçek ve zamanlı işlem algılama  gibi güçlü işlevlerle makine bakımını tahmin etme yeteneğine sahiptir. Buna ek olarak kullanıcılara açık 294 parametre ile üretim ve araştırma için en uygun çözümleri sunmaktadır.

BLT-MES sistemi ile birden fazla makine birbirine bağlanabilir, bu da gelecekteki fabrikalarda ağ oluşturma ve akıllı yönetimi daha kolay hale getirmesini sağlar. 

Uygulama Alanları:

Havacılık 

 Uzay

Mühendislik

Sağlık

Kalıp ve Parça İmalatı

Otomotiv

Elektronik 

Üniversite ve Ar-Ge Birimleri

Uygulama Örnekleri:

 

BLT-S510  3D Metal Yazıcı Avantajları:

 

 

  Facebook Sayfamız
  Twitter Sayfamız
  Youtube Sayfamız
  LinkedIn Sayfamız
Paylaş
Bize Yazın   
Copyright © 2012-2022 AnkaAnalitik.com.tr - All Rights Reserved